категорії: фото

УКРАЇНСЬКА КУЛЬТУРА В НЬЮ-ЙОРКУ

На Манхетені відбулася найочікуваніша подія року у світі моди. New York Fashion Week традиційно панувала на елітних майданчиках і змусила репортерів розриватися між червоними доріжками.

Дизайнери намагалися здивувати істеблішмент вишуканістю нових нарядів. З 12 по 19 лютого у заході взяли участь понад 250 законодавців Fashion індустрії з усього світу: Lacoste, Victoria Becham, Сarolina Herera, Tommi Filhiger, Donna Karan, Hugo Boss, Сalvin Clein та інші.

Справжньою сенсацією стала колекція з України «Most beloved», яку організувала і представила в Нью Йорку Голда Виноградська, модельєр, Президент і організатор Асоціації дизайнерів «Globus Ukraine». Проект Голди Виноградської зацікавив американську еліту не тільки тому, що Україна зараз в тренді. Справа в тому, що в перші в історії моди дизайнери з усіх регіонів представили країну всі разом в єдиному показі, щоб продемонструвати всьому світу, що Україна неподільна, а українці – єдина нація з великим культурним та духовним потенціалом.

Голда Виноградська, Тетяна Голубєва, Анастасія Шкура, Тетяна Вороніна, Ірина Цісельска, Оксана Панькіна, Дар'я Бикова, Людмила Комардин, Наталія Власюк, Інна Савенко, Наталя Ніконова, Марія Барміна, Олександр Очеретний, Маргарита Козак, Оксана Шеремета, Роксолана Шемчук здивували вимогливу публіку національним колоритом і особливостями регіонального розмаїття Української моди. Як відомо, частина від продажів колекції піде на допомогу постраждалим у війні на Сході.

Дні української культури, організовані Дипломатичним Клубом України за підтримки Міністерства Закордонних в Нью Йорку мали вагомий ідеологічний характер і всебічно знайомили своїх гостей з культурою та історією нашої країни. Покази мод супроводжувалися демонстрацією відео найбільш мальовничих куточків України, а також хроніками подій року минулого. Кращі кадри відібрали і підготували до показу журналісти телеканалу «Ukraine Today». Музичний супровід свята складали композиції таких відомих представників української сцени, як «Океан Ельзи», «Скрябін», «С.К.А.Й.», Руслана, Джамала, Настя Петрик, Іван Дорна, Анастасія Приходько, ONUKA, «Bonehouse» , Антоніна Матвієнко, «ТІК», SOLOMIA.

Актуальне живописне мистецтво України днями культури в Нью Йорку презентувала відома художниця Дар'я Марченко з виставкою робіт «Sic Itur Ad Astra» («Такий шлях до зірок»). Її новаторські концепти в жанрі філософського символізму представляють прямий месседж українського патріотичного руху і визвольної боротьби, боротьби за право на самовизначення. Гільзи, вплетені в український національний орнамент на полотні «Вишиванка», символізують честь і непохитність нашої нації і культури. І глядачеві пропонується альтернатива: або виплітати візерунок діалогу світовій історії на мові знарядь, або на мові культури.

Завершальною подією Днів української культури в Нью-Йорку став урочистий прийом, який відбувся 20 лютого в «Ukrainian National Home», за підтримки Посольства України в ООН. У числі гостей вечора були присутні політики, дипломати, представники ООН та української діаспори.

Голда Виноградська, як президент Дипломатичного Клубу в Україні, у присутності Генерального консула України в США та почесних гостей, у вітальній промові торкнулася ситуації в Україні, закликавши громадськість консолідувати всі сили для її стабілізації. Під схвальні овації вона передала ряд полотен Дар'ї Марченко Представництву України в ООН, а також для демонстрації в постійній експозиції «Ukrainian National Home» (140 2nd ave New York), які були надані «Музеєм Зноби» і арт-центром Я. Гретера.

Українські жінки зі світу мистецтва в Нью-Йорку не просто продемонстрували свої твори, а й на весь світ заявили про свою віру в творчу силу краси мистецтва, яка не раз кардинально змінювала хід світової історії на краще.

Голда Виноградська та її колекція
Голда Виноградська та її колекція
Голда Виноградська та її колекція
Голда Виноградська та її колекція
Голда Виноградська та її колекція